Митні ліміти різних країн для безмитного ввезення поштових відправлень

Часто клієнти логістичних компаній не враховують мита в різних країнах при відправленні посилок. Через податку на посилки нерідко виникає ситуація, коли одержувачу доводиться доплачувати, і сума доплати може перевищувати вартість посилки. Щоб передбачити таку ситуацію, необхідно знати, як формуються мита в різних країнах.

Як митниця оцінює вартість посилки

Митними зборами можуть обкладатися не лише покупки з онлайн-магазинів, а й приватні відправлення. Але розміри мит на посилки з-за кордону не завжди однакові: для «подарунків» вони зазвичай менше. Що вважається «подарунком»:

  • в супровідних документах вміст посилки вказано як «подарунок»;
  • адресат отримує поштове відправлення від приватної особи, а не від організації;
  • на посилці стоїть позначка «для особистого використання»;
  • вказано, що доставка посилки проводиться до святкової дати (день народження, Новий рік, Різдво чи інше свято).

Головна умова безмитного ввезення товарів – перевищити митний ліміт. Якщо заявлена ​​вартість посилки його перевищує, одержувачу доведеться сплатити митний збір. Існує поріг безмитного ввезення для товарів, але у кожної країни митні норми на посилки різні. Загальноприйнятими є два способи визначення розміру податку на посилки з-за кордону:

  • FOB;
  • CIF.

Метод FOB

Мита на посилки у 2020 році за методом FOB використовується в США, Білорусі. Розмір мита розраховується тільки на підставі ціни товарів, що ввозяться, зазначеної в інвойсі на покупку. Якщо інвойсу немає, вартість товарів береться відповідно до аналогічних виробів в країні відправлення. Як митниця перевіряє вартість посилки, якщо сума вказана, але вона явно занижена? В цьому випадку митники можуть самостійно коригувати ціну.

Метод CIF

Визначення мита пересилаються товари при митному оформленні CIF: підсумовується їх ціна, страховка, вартість доставки (Росія, Україна, країни ЄС).

Митний союз

Посилки, відправлені всередині Митного союзу Євразійського економічного союзу (МС ЄАЕС) не обкладаються будь-якими зборами, податками або акцизами.

Країна Поріг для безмитного ввезення Додатково
Білорусь (Belorussia) 22 євро й 10 кг для однієї посилки, максимум 200 євро сумарною вагою до 31 кг протягом календарного місяця З посилок дорожче 22 євро (важче 10 кг) стягується плата за митне оформлення в розмірі 5 євро. При перевищенні суми 200 євро та / або ваги в 31 кіло, особистий імпорт в частині перевищення обкладається єдиним податком у розмірі 30%.
Вірменія (Armenia) 200 євро При перевищенні вартості стягується єдиний податок в розмірі 15% від суми перевищення. Діє з 1 січня 2020 року. Мито розраховується на кожну посилку окремо, а не за місяць. Посилки надійшли на адресу одного одержувача на митницю в один день – підсумовуються за вартістю. При перевищенні ліміту вартості крім мита в Російській Федерації оплачуються також митні збори в розмірі 250 рублів за посилку.
Казахстан (Kazachstan)
Росія (Russia)

Колишній СРСР

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Азербайджан (Azerbaijan) 1000 доларів (31 кг) 18% Не більше однієї посилки на одержувача в день. Інших обмежень на кількість або вагу посилок немає.
Грузія (Georgia) 300 лари (125 доларів) й вагою до 30 кг. 18% У разі перевищення безмитного ліміту покупець зобов’язаний заплатити ПДВ, а також в ряді випадком мито – 12%.
Молдова (Moldova) 200 євро (30 кг) 20% Максимум одна посилка на одержувача в день.
Україна (Ukraine) 100 євро (31 кг) 20% На посилки вартістю 100-150 євро нараховується ПДВ, при вартості від 150 євро, додатково нараховується 10% мита.

Європейський Союз

Поштові відправлення між країнами – членами Європейського Союзу не обкладаються будь-якими податками або митами незалежно від кількості, вартості або категорії товару.

При надходженні поштового відправлення з країни, яка не є членом ЄС, поріг безмитного ввезення становить для більшості країн, що входять в Європейський Союз – 22 євро. Однак поширюється він не на всі товари, виняток становлять: алкогольна і тютюнова продукція, духи, туалетна вода.

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Австрія (Austria) 0 євро 20% Невід’ємною частиною Європейського Союзу є спільний митний простір. Однак незважаючи на уніфіковані митні правила, кожна країна має свої особливості, а саме: ставку податку на Додану Вартість (ПДВ) і вартість послуг митниці (для посилок від 0 євро).

З посилок вартістю до 150 євро стягується тільки ПДВ, плюс послуги митного оформлення. Ціна послуг митниці відрізняється для різних країн. У Греції це близько 15-20 євро, Іспанії та Франції – 50 євро.

Якщо вартість посилки понад 150 євро, то крім ПДВ та плати за оформлення стягуються також митні збори, які нараховуються в залежності від категорії товару (від 0% на книги, до 17% на електроніку).

Детальну інформацію щодо по кожній країні ЄС можна отримати на офіційному сайті Європейського Союзу, для зручності вона зібрана в єдину таблицю та оформлена у вигляді pdf-файлу.

 

Бельгія (Belgium) 0 євро 21%
Болгарія (Bulgaria) 0 євро 20%
Угорщина (Hungary) 0 євро 5-18-27% (залежить від товару)
Великобританія (United Kingdom) 15 GBP (близько 17 євро), подарунки до 39 GBP (50 євро), детальніше на gov.uk 20%
Греція (Greece) 0 євро 23%
Нимеччина (Germany) 0 євро 19%
Данія (Denmark) 80 DKK (датських крон, близько 10 євро) 25%
Італія (Italy) 0 євро 22%
Ірландія (Ireland) 0 євро 23%
Іспанія (Spain) 0 євро 21%
Кіпр (Cyprus) 0 євро 18%
Люксембург 0 євро 21%
Латвія (Latvia) 0 євро 21%
Литва (Lithuania) 0 євро 21%
Мальта (Malta) 0 євро 18%
Нідерланди (Netherlands) 0 євро 21%
Португалія (Portugal) 0 євро 23%
Польща (Poland) 22 євро 23%
Румунія (Romania) 0 євро 24%
Словенія (Slovenia) 0 євро 22%
Словаччина (Slovakia) 0 євро 20%
Франція (France) VAT обкладаються всі посилки незалежно від вартості 20% ПДВ + митні збори (0-17%).
Фінляндія (Finland) 0 євро 24%
Хорватія (Croatia) 0 євро 25%
Чехія (Czech Republic) 0 євро 21%
Швеція (Sweden) 300 SEK (20 євро) 21%
Естонія (Estonia) 0 євро 21%

Австралія, країни Азії Близького Сходу

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Австралія (Australia) 1000 AUD (близько $700) 10% Більше інформації на Australian Border Force в розділі «Buying Online».
В’єтнам (Vietnam) 1000000 VND (близько $40) 0-15%
Ізраїль (Israel) $1000 17% Посилки з ідентичним товаром відправлені на адресу одного одержувача протягом 72 годин розцінюються як партія і їх вартість вважають сумарно. За посилки відправлені кур’єрськими службами стягується додатково 18 шекелів ($ 100-500) і 59 шекелів ($ 500-100). Деталі на сайті митної служби.
ОАЕ (United Arab Emirates) 1000 AED ($270) 5% Всі посилки , що перевищують поріг у розмірі 270 Долларів США підлягають митному оформленню і сплаті податку з продажу
Китай (China) 5000 юаней (близько $700) 20-25% Максимальна вартість покупки не повинна перевищувати 5000 юанів (близько $ 700), максимум 26000 юанів на рік (близько $ 3700.).
Індонезія (Indonesia) $50 Детальна інформація на сайті митної служби Індонезії.

Північна, Південна, Центральна Америка

Країна Поріг безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Бразилія (Brazil) $50 17-19% Всі посилки , що перевищують поріг у розмірі 50 Долларів США підлягають митному оформленню і сплаті ПДВ
Канада (Canada) товари до 20 CAD (15 доларів) й подарунки до 60 CAD (45 доларів) Варіюється Ліміт діє тільки на окремі поштові відправлення, місячного ліміту немає. Вся детальна інформація доступна на сайті Канадського агентства прикордонної служби – Canada Border Services Agency.
США (USA) $800 Варіюється в залежності від Штату. При перевищенні суми безмитного ліміту платежі залежать від вартості, кількості та категорії товару. Всі подробиці на сторінці U.S.Customs and Border Protection.

Have a question?

Contact professionals
Leave your details and we will contact you

    Для покращення роботи сайту та взаємодії з користувачами ми використовуємо cookie. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми будемо вважати що Вас це влаштовує.