Ціни

Митні ліміти різних країн для безмитного ввезення поштових відправлень

Часто клієнти логістичних компаній не враховують мита в різних країнах при відправленні посилок. Через податку на посилки нерідко виникає ситуація, коли одержувачу доводиться доплачувати, і сума доплати може перевищувати вартість посилки. Щоб передбачити таку ситуацію, необхідно знати, як формуються мита в різних країнах.

Як митниця оцінює вартість посилки

Митними зборами можуть обкладатися не лише покупки з онлайн-магазинів, а й приватні відправлення. Але розміри мит на посилки з-за кордону не завжди однакові: для «подарунків» вони зазвичай менше. Що вважається «подарунком»:

  • в супровідних документах вміст посилки вказано як «подарунок»;
  • адресат отримує поштове відправлення від приватної особи, а не від організації;
  • на посилці стоїть позначка «для особистого використання»;
  • вказано, що доставка посилки проводиться до святкової дати (день народження, Новий рік, Різдво чи інше свято).

Головна умова безмитного ввезення товарів – перевищити митний ліміт. Якщо заявлена ​​вартість посилки його перевищує, одержувачу доведеться сплатити митний збір. Існує поріг безмитного ввезення для товарів, але у кожної країни митні норми на посилки різні. Загальноприйнятими є два способи визначення розміру податку на посилки з-за кордону:

  • FOB;
  • CIF.

Метод FOB

Мита на посилки у 2020 році за методом FOB використовується в США, Білорусі. Розмір мита розраховується тільки на підставі ціни товарів, що ввозяться, зазначеної в інвойсі на покупку. Якщо інвойсу немає, вартість товарів береться відповідно до аналогічних виробів в країні відправлення. Як митниця перевіряє вартість посилки, якщо сума вказана, але вона явно занижена? В цьому випадку митники можуть самостійно коригувати ціну.

Метод CIF

Визначення мита пересилаються товари при митному оформленні CIF: підсумовується їх ціна, страховка, вартість доставки (Росія, Україна, країни ЄС).

Митний союз

Посилки, відправлені всередині Митного союзу Євразійського економічного союзу (МС ЄАЕС) не обкладаються будь-якими зборами, податками або акцизами.

Країна Поріг для безмитного ввезення Додатково
Білорусь (Belorussia) 22 євро й 10 кг для однієї посилки, максимум 200 євро сумарною вагою до 31 кг протягом календарного місяця З посилок дорожче 22 євро (важче 10 кг) стягується плата за митне оформлення в розмірі 5 євро. При перевищенні суми 200 євро та / або ваги в 31 кіло, особистий імпорт в частині перевищення обкладається єдиним податком у розмірі 30%.
Вірменія (Armenia) 200 євро При перевищенні вартості стягується єдиний податок в розмірі 15% від суми перевищення. Діє з 1 січня 2020 року. Мито розраховується на кожну посилку окремо, а не за місяць. Посилки надійшли на адресу одного одержувача на митницю в один день – підсумовуються за вартістю. При перевищенні ліміту вартості крім мита в Російській Федерації оплачуються також митні збори в розмірі 250 рублів за посилку.
Казахстан (Kazachstan)
Росія (Russia)

Колишній СРСР

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Азербайджан (Azerbaijan) 1000 доларів (31 кг) 18% Не більше однієї посилки на одержувача в день. Інших обмежень на кількість або вагу посилок немає.
Грузія (Georgia) 300 лари (125 доларів) й вагою до 30 кг. 18% У разі перевищення безмитного ліміту покупець зобов’язаний заплатити ПДВ, а також в ряді випадком мито – 12%.
Молдова (Moldova) 200 євро (30 кг) 20% Максимум одна посилка на одержувача в день.
Україна (Ukraine) 100 євро (31 кг) 20% На посилки вартістю 100-150 євро нараховується ПДВ, при вартості від 150 євро, додатково нараховується 10% мита.

Європейський Союз

Поштові відправлення між країнами – членами Європейського Союзу не обкладаються будь-якими податками або митами незалежно від кількості, вартості або категорії товару.

При надходженні поштового відправлення з країни, яка не є членом ЄС, поріг безмитного ввезення становить для більшості країн, що входять в Європейський Союз – 22 євро. Однак поширюється він не на всі товари, виняток становлять: алкогольна і тютюнова продукція, духи, туалетна вода.

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Австрія (Austria) 0 євро 20% Невід’ємною частиною Європейського Союзу є спільний митний простір. Однак незважаючи на уніфіковані митні правила, кожна країна має свої особливості, а саме: ставку податку на Додану Вартість (ПДВ) і вартість послуг митниці (для посилок від 0 євро).

З посилок вартістю до 150 євро стягується тільки ПДВ, плюс послуги митного оформлення. Ціна послуг митниці відрізняється для різних країн. У Греції це близько 15-20 євро, Іспанії та Франції – 50 євро.

Якщо вартість посилки понад 150 євро, то крім ПДВ та плати за оформлення стягуються також митні збори, які нараховуються в залежності від категорії товару (від 0% на книги, до 17% на електроніку).

Детальну інформацію щодо по кожній країні ЄС можна отримати на офіційному сайті Європейського Союзу, для зручності вона зібрана в єдину таблицю та оформлена у вигляді pdf-файлу.

 

Бельгія (Belgium) 0 євро 21%
Болгарія (Bulgaria) 0 євро 20%
Угорщина (Hungary) 0 євро 5-18-27% (залежить від товару)
Великобританія (United Kingdom) 15 GBP (близько 17 євро), подарунки до 39 GBP (50 євро), детальніше на gov.uk 20%
Греція (Greece) 0 євро 23%
Нимеччина (Germany) 0 євро 19%
Данія (Denmark) 80 DKK (датських крон, близько 10 євро) 25%
Італія (Italy) 0 євро 22%
Ірландія (Ireland) 0 євро 23%
Іспанія (Spain) 0 євро 21%
Кіпр (Cyprus) 0 євро 18%
Люксембург 0 євро 21%
Латвія (Latvia) 0 євро 21%
Литва (Lithuania) 0 євро 21%
Мальта (Malta) 0 євро 18%
Нідерланди (Netherlands) 0 євро 21%
Португалія (Portugal) 0 євро 23%
Польща (Poland) 22 євро 23%
Румунія (Romania) 0 євро 24%
Словенія (Slovenia) 0 євро 22%
Словаччина (Slovakia) 0 євро 20%
Франція (France) VAT обкладаються всі посилки незалежно від вартості 20% ПДВ + митні збори (0-17%).
Фінляндія (Finland) 0 євро 24%
Хорватія (Croatia) 0 євро 25%
Чехія (Czech Republic) 0 євро 21%
Швеція (Sweden) 300 SEK (20 євро) 21%
Естонія (Estonia) 0 євро 21%

Австралія, країни Азії Близького Сходу

Країна Поріг для безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Австралія (Australia) 1000 AUD (близько $700) 10% Більше інформації на Australian Border Force в розділі «Buying Online».
В’єтнам (Vietnam) 1000000 VND (близько $40) 0-15%
Ізраїль (Israel) $1000 17% Посилки з ідентичним товаром відправлені на адресу одного одержувача протягом 72 годин розцінюються як партія і їх вартість вважають сумарно. За посилки відправлені кур’єрськими службами стягується додатково 18 шекелів ($ 100-500) і 59 шекелів ($ 500-100). Деталі на сайті митної служби.
ОАЕ (United Arab Emirates) 1000 AED ($270) 5% Всі посилки , що перевищують поріг у розмірі 270 Долларів США підлягають митному оформленню і сплаті податку з продажу
Китай (China) 5000 юаней (близько $700) 20-25% Максимальна вартість покупки не повинна перевищувати 5000 юанів (близько $ 700), максимум 26000 юанів на рік (близько $ 3700.).
Індонезія (Indonesia) $50 Детальна інформація на сайті митної служби Індонезії.

Північна, Південна, Центральна Америка

Країна Поріг безмитного ввезення Ставка ПДВ Додатково
Бразилія (Brazil) $50 17-19% Всі посилки , що перевищують поріг у розмірі 50 Долларів США підлягають митному оформленню і сплаті ПДВ
Канада (Canada) товари до 20 CAD (15 доларів) й подарунки до 60 CAD (45 доларів) Варіюється Ліміт діє тільки на окремі поштові відправлення, місячного ліміту немає. Вся детальна інформація доступна на сайті Канадського агентства прикордонної служби – Canada Border Services Agency.
США (USA) $800 Варіюється в залежності від Штату. При перевищенні суми безмитного ліміту платежі залежать від вартості, кількості та категорії товару. Всі подробиці на сторінці U.S.Customs and Border Protection.

Виникли запитання?

Звертайтеся до професіоналів
Залиште свої дані і ми зв’яжемося з вами


    та прочитав(ла) політику конфеденціальності

    Для покращення роботи сайту та взаємодії з користувачами ми використовуємо cookie. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми будемо вважати що Вас це влаштовує.