Прорахунок

Як відправити дорогоцінні й напівкоштовні камені і метали за кордон

Відправлення дорогоцінних і напівкоштовних каменів за кордон регулюється митним законодавством України. Митне оформлення такого вантажу передбачене спеціальним документом, що визначає порядок пересилання дорогоцінних металів, напівкоштовних і дорогоцінних каменів.
Поняття і оформлення перевезення дорогоцінних металів і каменів на митниці

Під дорогоцінними каменями зазвичай законодавці мають на увазі мінерали, видобуті природним шляхом, а не створені штучно. Серед них варто виділити рубіни, сапфіри, діаманти, олександрити і перли в первозданному вигляді.

Дорогоцінні метали – це золото, платина, срібло, рутеній, іридій, осмій, паладій і родій. Вони не піддаються корозії і відрізняються блиском, благородною красою. У природному середовищі знайти їх досить важко, за що вони мають високу ціну.

Напівкоштовні камені – мінерали, які можна знайти скрізь, вони відрізняються великим видовим різноманіттям, тому їх ціна набагато нижча. Їх нерідко застосовують в отриманні різних коштовностей і при виготовленні різноманітних виробів.

Дорогоцінні метали, коштовні та напівкоштовні камені для відправлення за кордон повинні пройти процедуру оформлення на митних постах особливого призначення. Для цього передбачені спеціальні митні режими переробки на території митної служби або поза нею.

Особливості транспортування

Нижче ми розглянемо особливості відправлення за кордон дорогоцінних металів, дорогоцінних і напівкоштовних каменів. Для цього потрібно враховувати такі моменти:

  • Необхідно отримати дозвіл уряду, якщо справа стосується унікальних самородків. Інші види відправляються за кордон за квотами, які встановлені державою. Метали і камені, що вивозяться, повинні відповідати стандартам, які прийняті Україною і Лондонською асоціацією учасників ринку дорогоцінних металів.
  • Відправлення оброблених та необроблених дорогоцінних металів і каменів за кордон здійснюється в розмірах, які не перевищують суму в 10 тисяч євро, згідно з положеннями Митного Кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів від 21.05.2021.
  • Ці ж нормативні акти регулюють вивезення за кордон України благородних металів і предметів, зроблених із них.

Варто зазначити, що українське законодавство забороняє вивезення за кордон руди і брухту дорогоцінних металів, а ще й банківських металів. Діаманти або алмази перевозяться за межі українського кордону відповідно до статті 373 Митного Кодексу.

Відправлення дорогоцінних металів, напівкоштовних і дорогоцінних каменів достатньо складне через те, що ці мінерали являють собою високу цінність. Відправити їх в салоні простого авто не можна, так як це заборонено на законодавчому рівні.

Такий цінний вантаж за кордон краще відправляти на броньованих авто і з додатковою охороною. Звичайні компанії-перевізники не мають таких машин, тому їх доведеться наймати. Для вивезення цінного вантажу необхідно:

  1. Оформити всі документи, які видаються уповноваженими особами державних органів. Крім ліцензії та інших дозвільних актів необхідно ще зробити документи, що містять дозвіл на вивезення цінностей із країни.
  2. Правильно упакувати. Потрібно акуратно упакувати цінності, щоб до кінцевого споживача вони доїхали цілими і неушкодженими.

Але є ще й інші нюанси. Наприклад, визначення маршруту, який дозволить ефективно вирішити питання «час-гроші».

Страхування

Відправляючи дорогоцінні метали, напівкоштовні і дорогоцінні камені за кордон, необхідно на всі ці цінності оформити страховку. Це дозволить отримати повне відшкодування в разі, якщо цінний вантаж буде викрадений або пошкоджений.

Доступні країни для експорту

Експорт

Список усіх країн

Доступні країни для імпорту

Імпорт

Список усіх країн

Виникли запитання?

Звертайтеся до професіоналів



    та прочитав(ла) політику конфеденціальності

    Для покращення роботи сайту та взаємодії з користувачами ми використовуємо cookie. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми будемо вважати що Вас це влаштовує.