Ціни

Паспорт безпеки на небезпечний вантаж для авіаперевезення: все про документ

Авіаперевезення – швидкий і надійний спосіб відправити вантаж в будь-яку точку світу. Щоб уникнути проблем з оформленням на митниці, постачальники зобов’язані виконувати правила перевезення небезпечних вантажів авіатранспортом. Існує 9 класів класифікації небезпечних речовин, і для кожного передбачена спеціальна упаковка. При порушенні умов перевезення, ряд товарів несе загрозу життю працівникам транспортної служби. Також вони можуть завдати шкоди екології та пошкодити транспортний засіб. Паспорт безпеки небезпечного вантажу дозволяє займатися відправкою вантажів по повітрю.
Загальні правила перевезення небезпечних вантажів авіасполученням

Транспортування небезпечних вантажів здійснюється відповідно до інструкції Міжнародної авіатранспортної асоціації (IATA) і нормативним актам України. Вироби, які відповідають вимогам однієї з дев’яти класифікацій, зобов’язані мати ряд супутніх документів.

 • Паспорт безпеки вантажу. Від точності та коректності заповненого документа, залежать подальші умови транспортування.
  Декларація – зразок документа підбирається, в залежності від класифікації вантажу.
 • Спеціальна упаковка з маркуванням, яка відповідає класу небезпеки товару.
 • Документ, що підтверджує згоду авіакомпанії на транспортування небезпечного вантажу.

Деякі вантажі категорично заборонені для перевезення авіатранспортом. Перед оформленням документації важливо детально ознайомитися з класифікацією або зв’язатися з представниками авіакомпанії для підтвердження перевезення небезпечних вантажів літаком і збору супутньої документації, яку вкаже вантажоперевізник.

Які вантажі належать до класу небезпечних?

Класифікація обширна, з повним переліком найменувань можна ознайомитися в Повітряному кодексі України, а також на сайті ІАТА.

До цієї класифікації відносять вибухові матеріали, легкозаймисті рідини, їдкі та отруйні речовини, що окислюють матеріали, гази, що знаходяться під тиском. Паспорт безпеки товару дозволяє займатися перевезенням таких вантажів по повітрю. Серед основних виробів, що носять небезпеку виділяють наступні:

 • Літій-іонні батареї;
 • Перекис водню, селітра і відбілювачі;
 • Лакофарбова продукція, промислові розчинники;
 • Аерозолі та запальнички;
 • ТЕН, піротехнічна продукція;
 • Радіоактивні речовини.

Фізична або юридична особа відправник несе повну відповідальність за перевезення небезпечних вантажів авіатранспортом і можливі збитки, який може нанести товар під час транспортування. Відсутність відповідного маркування на упаковці посилки, є порушенням законодавства, що може спричинити кримінальну відповідальність, в разі транспортної катастрофи та смерті.

Що таке паспорт безпеки вантажу?

Це технічний документ з інформацією про умови зберігання, використання та утилізації небезпечних предметів. Розділи паспорта необхідно заповнювати відповідно до вимог національного, європейського та міжнародного законодавств: ДСТУ ГОСТ 30333: 2009 ДСТУ ГОСТ 31340: 2009 ISO 11014: 2009 Постанова ЄС № 1272/2008. Займатися виготовленням паспорта безпеки на вантаж необхідно до початку транспортування повітряним сполученням.

Документ містить наступні розділи:

 • Назва товару;
 • Інформація про постачальника і виробника;
  Профілактика виникнення НС;
 • Методи першої допомоги при НС;
 • Основні умови перевезення і зберігання;
 • Вплив на екологію, клас токсичності;
 • Правила безпеки при контакті з небезпечним продуктом;
 • Документ відповідності із законодавством України та міжнародними стандартами.

Щоб уникнути труднощів під час складання документа, можна звернутися до фахівців, які оперативно підготують паспорт, відповідно до міжнародних норм.

MSDS

Виникли запитання?

Звертайтеся до професіоналів
Залиште свої дані і ми зв’яжемося з вами


  та прочитав(ла) політику конфеденціальності

  Для покращення роботи сайту та взаємодії з користувачами ми використовуємо cookie. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми будемо вважати що Вас це влаштовує.