Прорахунок

Перевезення тварин за кордон: як перевезти і що для цього потрібно

Вивчити вимоги країни

У багатьох країнах норми, що регулюють правила ввезення домашніх тварин, відрізняються. Є держави, для яких характерний підвищений інфекційний ризик, тому в них практично не можна ввозити улюбленців. У країнах же, де ввезення тварин дозволено, влада вимагає дотримуватися всіх розпоряджень. Ознайомитися з ними можна на сайті спеціалізованих органів країни, куди вирушають господарі тваринки.

Країною з найсуворішими ветеринарними службами є Австралія, вони вимагають зробити всі щеплення і обстеження в будь-якій акредитованій країні. Але навіть при ввезенні тварини остання повинна перебувати на карантині 10 днів.

В Ізраїлі, крім щеплення від сказу, влада вимагає ще зробити аналіз крові на антитіла, а в Британії тварини ввозяться тільки як вантаж у багажному відсіку та тільки перевізником, у якого є ліцензія. Перед подорожжю в Таїланд потрібно повідомити про свої наміри в контролюючі органи і отримати дозвіл.

Вибрати місце проживання

Це теж необхідно передбачити, адже у кожної країни свої правила не тільки для ввезення домашніх тварин. Адже не кожен готель впустить постояльця з собакою чи кішкою, побоюючись за стан номера. Та й по сусідству можуть жити люди, у яких на шерсть тварин алергія.

Тому при замовленні номера або житла для оренди необхідно обов’язково дізнатися, чи пускають господарі до себе з тваринами, і з’ясувати всі умови. Варто знати, що часто за це доводиться доплачувати.

У чому перевозити і як летіти

Домашніх вихованців краще перевозити двома способами:

  1. в салоні;
  2. в багажнику.

В салон дозволяється брати улюбленця вагою до 8 кг. Тварина має бути в спеціальному контейнері. Один дорослий має право транспортувати одну тварину в переносці. Але варто пам’ятати, що можуть не пустити в салон, якщо від звіра чути запах.

У вантажному відсіку власники авіакомпаній створять всі необхідні умови для комфортного перебування тварини. Багажник відрізняється герметичністю, хорошою опалюваністю і можливістю фіксації контейнерів. На вихованців, що перевищують вагу 45-50 кг, потрібно скласти договір із перевезення вантажів.

Документи

Для тварини необхідно оформити ветеринарний паспорт, який буде містити всю інформацію про щеплення та обстеження. Але ще потрібно зробити дозвіл на виїзд із країни – ветеринарне свідоцтво №1.

Його видають у державних ветлікарнях. У ньому прописують дані про вихованця, власника і про те, куди вони йдуть.

Експерти радять для породистих улюбленців взяти довідку, що вони не будуть використовуватися для спаровування, щоб господаря не підозрювали у вивезенні ексклюзивної тварини. Якщо ж вид тварини цінний, то про це краще промовчати. Але на виставці потрібно показати підтвердження.

Авіакомпанію теж слід повідомити і заручитися її згодою. Їй потрібно відправити всі документи по електронній пошті.

Як бачимо, поїхати з твариною за кордон цілком реально. Але доведеться зібрати документи, домовитися з компаніями, проставити всі щеплення і оформити всі документи. Правила країни з ввезення тварин слід вивчити, а також забронювати готель з уточненням, що вони пускають туди з улюбленцями.

Доступні країни для експорту

Експорт

Список усіх країн

Доступні країни для імпорту

Імпорт

Список усіх країн

Виникли запитання?

Звертайтеся до професіоналів    та прочитав(ла) політику конфеденціальності

    Для покращення роботи сайту та взаємодії з користувачами ми використовуємо cookie. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми будемо вважати що Вас це влаштовує.