Ціни

Відправити коносамент закордон

Коносамент (Bill of Lading) – документ, який засвідчує той факт, що вантаж був прийнятий морським перевізником. За його умовами, перевізник зобов’язується доставити вантаж у пункт призначення і передати його отримувачу. Перш ніж він відправиться морем у пункт призначення, між відправником і перевізником укладається договір, у якому вказуються різноманітні умови вантажоперевезення і спосіб, у який буде здійснена оплата. Виписаний перевізником коносамент підтверджує те, що договір між сторонами був офіційно укладений.

Кому і як відправляється коносамент?

Коносамент складається і пересилається згідно схеми, визначеної морським правом. Вона має такий вигляд:

  • документ оформлюється морською лінією або агентом-експедитором;
  • одразу після того, як вантаж приймається на борту судна і воно виходить з порту, оформленням коносамента займається перевізник;
  • перевізник повинен передати коносамент відправнику;
  • відправник вантажу, у свою чергу, відправляє коносамент отримувачу (як правило, за допомогою кур’єрської пошти);
  • отримувач здає коносамент, а натомість йому видають вантаж.

Якщо у коносаменті відсутній хоча б один аркуш, вантаж не буде виданий отримувачу.

Чим загрожує втрата документа?

У випадку втрати (крадіжка, умисне знищення) коносамента отримувач і відправник вантажу повинні написати офіційні листи для перевізника, у яких має бути описана вся ситуація, підтверджено те, що отримувач має право на вантаж, а також гарантовано, що з їх боку не буде жодних претензій. У листі також має бути вказане прохання видачі нового коносамента з оплатою збору за повторний випуск.

Виникли запитання?

Звертайтеся до професіоналів
Залиште свої дані і ми зв’яжемося з вами


    та прочитав(ла) політику конфеденціальності

    Для покращення роботи сайту та взаємодії з користувачами ми використовуємо cookie. Якщо Ви продовжите використовувати сайт, ми будемо вважати що Вас це влаштовує.